CitiService

CitiService

CitiService poleca

Mając na uwadze potrzeby naszych Klientów korporacyjnych i przedsiębiorstw, Citi Handlowy oferuje Państwu współpracę z CitiService - Zespołem Doradców gotowych odpowiedzieć na każde Państwa pytanie.

W czym pomoże Doradca CitiService:

  • informacje dotyczące bieżącej obsługi rachunku (salda, operacje na rachunkach, kursy walut, oprocentowanie depozytów, wyciągi)
  • anulowanie/status płatności krajowych i zagranicznych sposób wypełnienia niestandardowych płatności (w tym SORBNET i płatności w walutach egzotycznych)
  • informacje dotyczące blokad na rachunkach bankowych
  • wystawianie opinii i zaświadczeń bankowych
Doradcy CitiService są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00 pod numerem telefonu

Doradcy CitiService
801 24 84 24
+48 (22) 690 19 81
W przypadku problemów technicznych z Systemem Bankowości Elektronicznej CitiDirect prosimy o kontakt z infolinią HelpDesk Pomoc techniczna CitiDirect pod numerami telefonu.
HelpDesk Pomoc techniczna CitiDirect
801 34 39 78
+48 (22) 690 15 21

Połączenie płatne zgodnie z taryfą operatora.

Aktualności
rozwiń
zwiń
3 kwietnia 2017
Dokumentacja bankowa – uaktualnianie danych

Bank Handlowy w Warszawie S.A. w trosce o bezpieczeństwo dostępu do informacji o Państwa rachunkach, a także w celu zapewnienia Państwu ciągłości obsługi przez CitiService przypomina o konieczności aktualizacji danych w wymienionych poniżej dokumentach w przypadku zmian personalnych, jakie zachodzą w Państwa firmie:

  • Karta wzorów podpisów
  • Upoważnienie do kontaktu z Bankiem
  • Formularz ustalenia/zmiany hasła
  • Upoważnienie do kontaktu z Bankiem oraz korzystania z kart CitiService służących do telefonicznej obsługi Posiadacza Rachunku – kart IVR

Brak danych lub dane nieaktualne w ww. dokumentach mogą skutkować trudnościami we wzajemnym kontakcie pomiędzy Państwa firmą a Bankiem, zwłaszcza w sytuacjach wymagających złożenia zapytań lub potwierdzenia dyspozycji.

Zalecamy okresową – w zależności od potrzeb (jednak nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy) – weryfikację i zmianę haseł oraz PIN-ów do kart IVR, za pomocą których otrzymują Państwo poufne informacje do prowadzonych w Banku rachunków.

Formularze podpisane zgodnie z reprezentacją KRS Państwa firmy przez osoby, których podpisy widnieją na obowiązujących w Banku Kartach wzorów podpisów, prosimy dostarczyć na adres:
Citi Handlowy
Bank Handlowy w Warszawie S.A.
Strefa Dokumentacji Klienta
ul. Senatorska 16
00-923 Warszawa

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Departamentem Obsługi Klienta CitiService.


rozwiń
zwiń
3 kwietnia 2017
Przeglądy użytkowników CitiDirect oraz zasady korzystania z karty SafeWord

Uprzejmie przypominamy o konieczności dokonywania przez Klienta okresowego przeglądu uprawnień użytkowników w systemie CitiDirect. Weryfikacja ta ma na celu usunięcie dostępów dla osób, które nie korzystają z systemu i nie powinny być dalej użytkownikami CitiDirect.

Zmiana uprawnień lub listy użytkowników wymaga złożenia pisemnej instrukcji w Banku.

Aby ułatwić weryfikację aktywności użytkowników CitiDirect w Państwa firmie, oferujemy możliwość samodzielnego przeglądu użytkowników (poprzez uruchomienie usługi Administratora w CitiDirect) lub zamówienia gotowego raportu z danymi dotyczącymi ostatniego logowania do systemu.

Przypominamy również, że w celu utrzymania dostępu do systemu CitiDirect na danej karcie SafeWord należy zalogować się do systemu co najmniej raz na 3 miesiące.

Ze względu na bezpieczeństwo dostępów do systemu CitiDirect karta SafeWord zostanie zablokowana po 12 miesiącach od:

  • daty ostatniego logowania – w przypadku użytkowników, którzy logowali się do systemu, lub
  • daty utworzenia użytkownika w systemie – w przypadku osób nigdy nielogujących się do systemu.

Zablokowaną kartę SafeWord należy wymienić, jeżeli użytkownik zamierza korzystać w przyszłości z systemu CitiDirect, co należy zgłosić osobnym wnioskiem.

Konto użytkownika systemu CitiDirect korzystającego z danej karty SafeWord zostanie automatycznie usunięte po upływie 2 lat od daty ostatniego logowania – dotyczy to użytkowników, którzy choć raz zalogowali się do systemu CitiDirect.

Istnieje możliwość reaktywacji karty użytkownika w okresie od 12 do 24 miesięcy od ostatniego logowania. Reaktywację należy zgłosić do Pomocy Technicznej CitiDirect pod numerem tel. +48 (22) 690 15 21 lub na adres helpdesk.ebs@citi.com.

Po reaktywacji karty należy zalogować się w przeciągu 7 dni kalendarzowych, ponieważ w przypadku braku logowania karta ponownie zostanie zablokowana – bez możliwości kolejnej reaktywacji.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Zespołem Pomocy Technicznej CitiDirect lub CitiService pod numerami:

Pomoc Techniczna CitiDirect
801 343 978
+48 (22) 690 15 21
helpdesk.ebs@citi.com
CitiService
801 24 84 24
+48 (22) 690 19 81
citiservice.polska@citi.com


rozwiń
zwiń
3 kwietnia 2017
Realizacja płatności w walucie PLN do banków polskich

Uprzejmie przypominamy o konieczności wystawiania zleceń w walucie PLN do banków polskich tylko na formularzu służącym do realizacji płatności krajowych. W przypadku użycia w tym celu formularza przeznaczonego do realizacji płatności zagranicznych Bank Handlowy w Warszawie S.A. anuluje taką płatność i naliczy opłatę zgodnie z Taryfą Prowizji i Opłat Bankowych.


rozwiń
zwiń
3 kwietnia 2017
Wprowadzenie przez Narodowy Bank Polski nowego banknotu 500 zł

10 lutego 2017 r. Narodowy Bank Polski poinformował o wprowadzeniu do obiegu nowego banknotu o nominale 500 zł. Ma ono na celu zapewnienie niezakłóconego obiegu gotówki oraz zmniejszenie kosztów emisji znaków pieniężnych, jest także odpowiedzią na większe zapotrzebowanie na banknoty o wysokich nominałach. Banknot 500 zł jest wynikiem realizacji misji organizowania przez bank centralny gospodarki polskimi znakami pieniężnymi, zawartej w ustawie o NBP. Udział w obiegu gotówkowym banknotu 500 zł będzie w pierwszych latach niewielki i docelowo ma zależeć od zapotrzebowania zgłaszanego przez banki.

Banknot 500 zł posiada jedne z najnowocześniejszych zabezpieczeń na świecie. Wykorzystano w nim m.in.: okienkową nitkę zabezpieczającą, farbę zmienną optycznie oraz farbę opalizującą, element recto verso (uzupełniające się w świetle przechodzącym elementy graficzne na obu stronach banknotu), szyszak husarski i nitkę zabezpieczającą (zmieniające barwę równocześnie przy poruszaniu banknotem), znak wodny widoczny pod światło (przedstawiający portret króla i oznaczenie nominału).

Banknot 500 zł autorstwa Andrzeja Heidricha przedstawia wizerunek króla Jana III Sobieskiego i jest kontynuacją serii „Władcy polscy”. Utrzymany jest w kolorystyce różnych odcieni brązowego, niebieskiego, bordowego i zielonego. Na przedniej stronie banknotu król jest zwrócony w stronę herbu rodu Sobieskich, a po prawej stronie widać szyszak husarski – symbol dokonań militarnych władcy. Na odwrocie znajduje się wizerunek orła w koronie oraz pałacu w Wilanowie.

Więcej informacji na temat nowego banknotu znajduje się na stronie: www.poznaj500zl.pl.

Dodatkowe materiały:
https://www.flickr.com/gp/narodowybankpolski/162J15

Kontakt dla mediów:
Maciej Antes – p.o. dyrektor Biura Prasowego NBP:
tel. +48 669 550 128, e-mail: maciej.antes@nbp.pl

Biuro Prasowe NBP:
tel. +48 22 185 2012, e-mail: press@nbp.pl

Narodowy Bank Polski jest centralnym bankiem Rzeczypospolitej Polskiej. Odpowiada za politykę pieniężną i stabilność cen, a jego funkcje określa Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej i ustawa o NBP. Narodowy Bank Polski ma wyłączne prawo emisji pieniądza, prowadzi obsługę budżetu państwa oraz podmiotów sektora finansów publicznych, a także gromadzi rezerwy walutowe państwa i zarządza nimi.

NBP pełni funkcję banku banków, tworząc warunki dla działania systemu bankowego. Jest również jednym z najważniejszych ośrodków naukowo-analitycznych w dziedzinie ekonomii i rynków finansowych.

Więcej na temat NBP na stronie: www.nbp.pl.


rozwiń
zwiń
3 kwietnia 2017
Ankieta Euromoney Cash Management

Rozpoczęła się kolejna edycja ankiety Euromoney Cash Management organizowanej przez magazyn „Euromoney”.

Celem ankiety jest wybór banku oferującego najlepsze usługi z zakresu bankowości transakcyjnej. W ankiecie ocena należy do Klientów – tym bardziej jesteśmy dumni z tego, że przez trzy ostatnie lata nasz Bank zajmował w Euromoney Cash Management 1. miejsce.

Zarówno Państwa głos, jak i opinia mają dla nas duże znaczenie, dlatego po raz kolejny zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tym badaniu – i do oddania głosu na Citi Handlowy. Chcemy powtórzyć sukcesy z minionych trzech lat i ponownie zwyciężyć.

Każdy głos się liczy!

Głosy w ankiecie można oddawać do 12 maja.

Udział w ankiecie zajmie nie więcej niż około 10 minut


rozwiń
zwiń
1 marca 2017
Święta bankowe w marcu i kwietniu 2017 r.

Prezentujemy Państwu dni w marcu i kwietniu 2017 r., w których dokonane zlecenia będą realizowane następnego dnia roboczego ze względu na święto waluty (tzn. dzień wolny od pracy w danym kraju).

KWIECIEŃ

3 CN
8 CN, HK
13 DK, ES, IS, NO
14 AT, AU, BE, BG, CA, CH, CY, CZ, DE, DK, EE, ES, EU, FI, FR, GB, GR, HK, IE, IS, LU, NL, NO, PT, SE, SG, SI, SK, ZA
17 AT, AU, BE, BG, CH, CY, CZ, DE, DK, ES, EU, FI, FR, GB, GR, HK, HR, HU, IE, IS, IT, LT, LU, NL, NO, PL, RO, SE, SK, SI, UA, ZA
18 CY
20 IS
24 AE
25 AU, PT
27 NL, SI, ZA

MAJ

1 AT, BE, BG, CH, CN, CY, CZ, DE, EE, ES, EU, FI, FR, GB, GR, HK, HR, HU, IE, IS, IT, LT, LU, NO, PL, PT, RO, RU, SE, SG, SI, SK, TR, UA, ZA
2 SI, UA
3 HK, JP, PL
4 JP
5 JP
8 CZ, FR, SK
9 RU, UA
10 SG
12 DK
17 NO
19 TR
22 CA
24 BG
25 AT, BE, CH, DE, DK, FI, FR, IS, LU, NL, NO, SE
26 BE, DK
29 CN, GB, US
30 CN, HK


15 sierpnia 2014
Rozbudowana funkcjonalność infolinii CitiService

Szanowni Państwo, miło nam zakomunikować, iż z dniem 15 sierpnia 2014 r. została rozbudowana funkcjonalność infolinii CitiService, dostępnej pod aktualnymi numerami 801 24 84 24 i +48 22 690 19 81.

Obecnie, po wybraniu numeru infolinii:

w opcji 1 - "pomoc w obsłudze operacyjnej produktu" - kontakt z doradcą Departamentu Obsługi Klienta CitiService,
w opcji 2 - "pomoc w obsłudze systemu bankowości elektronicznej CitiDirect - zapytania techniczne" - kontakt z doradcą z Pomocy technicznej CitiDirect,
w opcji 3 - "pomoc w obsłudze kart biznesowych" - kontakt z doradcą operacji kartowych,
w opcji 4 - "pomoc w obsłudze systemu bankowości elektronicznej Info Trade" - kontakt z doradcą Info Trade,
w opcji 5 - "pomoc w obsłudze lokat i depozytów" - kontakt z dedykowanym doradcą.

Jednocześnie zapewniamy, iż kontakt telefoniczny z indywidualnym Doradcą CitiService pozostaje bez zmian, a ich obecne numery telefonów są nadal aktualne.

Mamy nadzieję, że wprowadzone usprawnienia zwiększą Państwa zadowolenie ze współpracy z Bankiem.

Archiwum Aktualności CitiService